Łeba i Ustka – powrót stref sezonowych

01.06.2021

Jak co roku w czerwcu zostaje wznowione pobieranie opłat za parkowanie w miejscowościach wypoczynkowych. Dotyczy to m.in. Łeby i Ustki, gdzie Projekt Parking administruje sezonowymi strefami parkingowymi udostępniając parkomaty i płatności mobilne, oraz prowadząc kontrolę i obsługę klientów.

Powolny powrót do normalności staje się faktem. Długo wyczekiwane znoszenie obostrzeń sanitarnych i początek sezonu urlopowego zachęca do podróży i wypoczynku nad polskim morzem. Zwiększony ruch turystyczny przekłada się na zainteresowanie miejscami postojowymi blisko plaży. Ograniczona podaż tych miejsc wymaga stosowania podobnych narzędzi wymuszających rotację parkujących pojazdów jak te stosowane w dużych miastach. Z tego powodu niektóre nadmorskie miejscowości zdecydowały się w tym roku podnieść stawki opłat parkingowych.

Warto jednak pamiętać, że dość łatwo da się złagodzić skutki podwyżek płacąc za parkowanie aplikacją mobilną. Aplikacja moBiLET, która obsługuje m.in. parkingi nad Bałtykiem, umożliwia e-płatności za faktyczny czas parkowania. Za pomocą smartfona można w dowolnym momencie skrócić albo wydłużyć ważność elektronicznego biletu parkingowego. Daje to nie tylko wymierne korzyści finansowe, ale również pozwala uniknąć stresu i nieprzyjemnych sytuacji psujących uroki plażowania.

POWRÓT