Nowy kontrakt na obsługę parkingów sieci Lidl

15.03.2021

Na początku marca 2021 rozpoczęliśmy realizację ramowej umowy na organizowanie i obsługę płatnych parkingów przy obiektach handlowych sieci Lidl. Wszystkie obiekty wyposażyliśmy w parkomaty, a nasi inspektorzy każdego dnia dbają o przestrzeganie regulaminu przez kierowców.

Od kilku lat coraz więcej sieci handlowych decyduje się wprowadzić opłaty za postój na parkingach przeznaczonych dla klientów. Wbrew pozorom, działania te są podyktowane troską o kupujących, którzy dzięki temu bez problemów mogą znaleźć miejsce parkingowe w pobliżu sklepu. Super- i hipermarkety zlokalizowane są często w zatłoczonych dzielnicach, gdzie odczuwalny jest deficyt miejsc postojowych.
Objęcie sklepów płatnymi strefami przynosi natychmiastowe efekty. Parkingi, dotąd traktowane jako buforowe czy długookresowe, ponownie zaczynają służyć klientom marketów. Ci z kolei zostają zwolnieni z opłat, zyskując możliwość darmowego postoju na czas zakupów.

Zgodnie z zawartą umową, Projekt Parking przejął obowiązki zarządzającego znaczną ilością obiektów parkingowych należących do Lidl Sp. z o.o. Do pobierania opłat i wydawania darmowych biletów służą zasilane solarnie parkomaty. Kierowcy mogą skorzystać również z aplikacji moBiLET, która podobnie jak w przypadku automatów biletowych obsługuje płatności i aktywowanie bezpłatnego postoju.
Pracownicy odpowiedzialni za inspekcję parkingów na bieżąco sprawdzają parkujące pojazdy pod kątem wniesienia opłaty lub uprawnień do bezpłatnego postoju - zarówno w tradycyjnej jak i w elektronicznej formie. Narzędziem zapewniającym sprawną i efektywną kontrolę jest stworzona przez Mobile Traffic Data aplikacja mobilna Exek, która pozwala na skanowanie numerów rejestracyjnych, wydruk zawiadomień i błyskawiczne przekazywanie danych do centralnej bazy.
Do obowiązków ProjektParking należy również obsługa klienta, a więc rozpatrywanie reklamacji i prowadzenie windykacji opłat dodatkowych. W tym zakresie wykorzystujemy również nasze autorskie rozwiązania informatyczne, np. portal zgłoszeń reklamacyjnych i płatności oraz oprogramowanie windykacyjne Exek. Do dyspozycji kierowców pozostaje też całodobowa infolinia.

Rozpoczęty właśnie projekt był poprzedzony realizacją pilotażowego zadania obsługi parkingu przy jednym z obiektów Lidl. Dzięki pozytywnej ocenie efektów i jakości świadczonych usług zyskaliśmy możliwość podjęcia działań szerszą skalę i uruchomienia kolejnych projektów.

Warto podkreślić, że od dłuższego czasu Projekt Parking świadczy analogiczne usługi również dla innych sieci handlowych, takich jako Auchan Polska czy Jeronimo Martins Polska.

POWRÓT