Kompleksowe zarządzanie i obsługa SPP w Koszalinie

01.09.2020

Przez najbliższe 4 lata firma Projekt Parking będzie odpowiadać za organizacyjne i techniczne aspekty funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Koszalinie. Powiększona do 900 miejsc strefa wystartowała ponownie od 1 września 2020r (po przerwie związanej z COVID-19). Do administrowania strefą i prowadzenia Biura SPP wykorzystywane są nowoczesne narzędzia (aplikacja EXEK Mobile, oprogramowanie EXEK Egzekucja). Z kolei koszalińscy kierowcy korzystają już z aplikacji moBiLET, stanowiącej alternatywę dla parkomatów.

W Koszalinie firma Projekt Parking zainstalowała ponad 50 nowoczesnych automatów parkingowych zasilanych energią słoneczną. Urządzenia umożliwiają wnoszenie zarówno opłat parkingowych, jak i opłat dodatkowych za brak ważnego biletu. System jest wygodny dla kierowców, gdyż parkomaty obsługują płatności bezgotówkowe (kartami zbliżeniowymi i BLIKIEM).

Kontrolerzy zatrudnieni przez firmę Projekt Parking prowadzą bieżącą kontrolę opłat postojowych za pomocą aplikacji EXEK Mobile. Aplikacja znacznie ułatwia codzienną pracę w SPP, pozwalając pracownikom na szybkie generowanie zawiadomień o obowiązku wniesienia opłaty dodatkowej.

Nasi specjaliści z powodzeniem wdrożyli też w Koszalinie oprogramowanie EXEK Egzekucja. Usprawnia ono odzyskiwanie należności i gwarantuje Zamawiającemu bieżący dostęp do danych dotyczących abonamentów parkingowych czy wystawionych wezwań. Wdrożone oprogramowanie cechuje bezpieczeństwo i aktualność danych (dzięki współpracy m.in. z systemem CEPiK).

Wszystkie powyższe zadania są realizowane w oparciu o umowę pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu w Koszalinie a konsorcjum firm Projekt Parking i Mobile Traffic DATA. Realizując działania, firma Projekt Parking korzysta z doświadczenia z wcześniejszej współpracy z ZDiT Koszalin oraz innych projektów, które zostały zrealizowane w całej Polsce.

POWRÓT